Prvé, čo sme v našom byte mali, boli poháre na biele víno a prvé mesiace sme mali chladničku plnú fliaš rôzneho alkoholu. Niekto zbiera známky, iný mince, my zbierame značkový alkohol. Zo zahraničia si nosíme miestne likéry, vína a na letiskách ešte míňame zvyšky cudzej meny v duty-free shopoch za alkohol. Na našu zbierku som náležite hrdá a systematicky ju dopĺňam.

Na luxus si nepotrpím, ale mať doma fľašu Baileys, Cointreau alebo Malibu musím. Veľa vína používam aj na varenie, likéry zase do dezertov. Ale najviac ma baví ponúkať hostí. Vychrlím na nich toľko možností, že si ani nevedia vybrať. Dať si s návštevou dobrý aperitív alebo digestív je príjemné, rovnako ako chlipkať nejaký ten likérik s kamarátkami, keď prídu na kus reči. Volám to dámsky klub. Sériu sladkých drinkov, čistých alebo miešaných, ktoré s obľubou pijú najmä ženy.

Blanka je abstinentka, jediné, čo si dá, je malibu s mliekom. Minule u nás bola a nemali sme mlieko. Odvtedy mám vždy niekde odložené trvanlivé mlieko. Pre prípad, že príde Blanka… Maruška ma kedysi dávno naučila piť bielu sambuku. Anízovky moc nemusím, ale sladučká sambuka ma chytila. Kupovali sme si v bare dvojitú a sŕkali slamkami z jedného pohára. To boli časy! Amaretto orange, campari orange, malibu pineapple, midori apple, B52… Američanka Tanya s chuťou pila bielych rusov a všetky doradu sme si dávali blowjoby. (Prekladať nebudem.) Podobne si dodnes dávam baileys so šľahačkou. Tým nepohrdne ani môj muž, keď je maškrtný. Rovnako griotkou. Alebo portským. Ak si práve idete naliať, tak vitajte v klube!

Blowjob

  • kávový likér
  • írsky smotanový likér
  • šľahačka

White Russian

  • vodka
  • kávový likér
  • mlieko/smotana
  • ľad

Ďalšie recepty na nápoje a dezerty s kávou:
Na predjarnú únavu
Čokoláda
Naša kávová lovestory