O autorke

zuzkaČo je Na tanieri?

Som predvedčená, že kultúra nezačína v opere, ale v kuchyni. S tým rozdielom, že bez opery sa žiť dá, ale bez jedla nie. Kľúčom k šťastnému životu je podľa mňa mať nad ním kontrolu, robiť veci vedome a rozhodnutia cielene, neprenechávať žitie nášho života na ostatných. Najjednoduchšie sa to dá práve s jedlom. Plánovanie a príprava jedla je teda každodenným tréningom vedomého života kultúrneho človeka. Keď sa naučíte mať kontrolu nad tým, čo jete, naučíte sa podobne rozmýšľať aj nad ostatnými oblasťami života. Dá sa teda zjednodušene povedať, že keď sa raz naučíte dobre jesť, naučíte sa dobre žiť.

Všetky recepty a jedlá Na tanieri sú osvedčené, mnou doma odskúšané a prispôsobené na naše podmienky. Fotografie sú takisto autorské, od roku 2012 fotí výhradne môj manžel a nakrúca aj všetky videá. Bez neho by tento blog ani nemohol existovať, je mojou logistickou a technickou podporou. Začínala som fotiť s Panasonic Lumix DMC-FZ5 a Canon EOS 350D s objektívom Canon EF-S 17-85mm f/4-5,6 IS USM. V súčasnosti manžel fotí s Canon EOS 7D, s objektívmi Canon EF-S 15-85mm f/3,5-5,6 IS USMCanon EF 50mm f/1,4 USMCanon EF 100mm f/2,8L Macro IS USM.

Kto je Na tanieri?

Fyzicky žijem s manželom a dvomi deťmi v BA, ale inak som svetoobčianka a hrdá Európanka. Zo všetkého najradšej cestujem a čítam. Vyhľadávam spoločnosť inšpiratívnych ľudí, ktorí mi otvárajú oči a rozširujú obzory. Rada sa stále učím nové veci a som veľmi zvedavá. Zaujíma ma, ako veci fungujú. Som závislá na informáciách a skúsenostiach z prvej ruky, chcem všetko vidieť a skúsiť. Ak dlho nikam necestujem, chýba mi svet.

Autorkine gastro naj:

Jedlo: čerstvý chlieb s maslom a paradajkou, zelenina
Nápoj: šampanské, prosecco, cava a ostatné bublinky
Produkt: syry a mliečne výrobky
Kuchyňa: akákoľvek ázijská, stredomorská, fusion
Reštaurácia: Heurigenhof Bründlmayer, Taubenkobel, Cordobar Berlin
Kuchár: Yotam Ottolenghi
Kuchárska kniha: Nigella Lawson: How to Eat
Autor: Nigel Slater, Fuchsia Dunlop
Časopis: Fool, Kinfolk, Lucky Peach, Drift, Standart
Destinácia: Japonsko, Vietnam, Malajzia, Taiwan, Južná Kórea
Veľkomesto: Londýn, New York, Melbourne, Singapur, Hong Kong
Film: Bella Martha (Nemecko, 2001), Bokovka (USA, 2004)
TV relácia: Chef’s Table, The Mind of a Chef
Video: The Perennial Plate

Kontakt:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.