S kórejskými príspevkami nateraz končíme, ale aby sa nám príliš necnelo, máme tu video, ktoré aj bez slov zachytáva, čo pre nás Kórea znamenala a znamená. Dobrá správa je, že Kórea nie je vôbec taká drahá (v porovnaní s Japonskom), ako sme sa obávali a vrátiť sa sem nie je nereálne. Dokonca by som povedala, že je Kórea celkom zaujímavá dovolenková destinácia na relax s malými deťmi, ale aj aktívny oddych s tými väčšími.

Ak ste radi v spojení, užijete si tu pohodlnú (a vôbec nie drahú) dopravu – šikovná kombinácia Foursquare a Google Maps vám zabezpečí rýchle premiestňovanie sa s MHD po meste a mimo mesta zase s expresnými vlakmi KTX – a vynikajúce wi-fi pokrytie – odporúčame si hneď na letisku zapožičať prenosnú wi-fi (wi-fi egg). Čokoľvek si zmyslíte, všetko tu nájdete, všetky 4 ročné obdobia, prírodné kempy i luxusné rezorty, hory i moria, veľkomestá i divočinu, ale hlavne je Kórea o skvelom jedle a káve, čo pre mnohé vychytené dovolenkové destinácie nie je samozrejmosť.

… aby sa nám príliš necnelo, máme tu ešte video…

A ak sa pre Kóreu rozhodnete, nechajte sa inšpirovať našimi postrehmi, fotkami a videom, alebo si choďte po insiderské tipy napr. na Seoul Insider’s Guide a ak ste kávičkári, navnadí vás aj úžasný The Coffee Chaser. My sa ešte ideme intenzívne lúčiť s letom k moru, ale keď sa vrátime, budeme sa lúčiť s letom aj na tanieroch a budeme konečne variť. Kým sa tak stane, prečítajte si tu o týždeň jednu úsmevnú (exotickú) historku, ktorá sa vám môže na cestách za jedlom vo svete prihodiť. Zatiaľ šťastné návraty domov a správne vykročenie do nového školského roka!

Fotogaléria:

Ďalšie texty z Kórey:
Nečakané dobrodružstvo v Kórei
Svet pokrikov ajumma
Symfónia sŕkania
Coffeination