Čerstvé, ešte teplé...

Make Bread, Not War

Dnes tu mám niečo motivačné. Pre vás, ale aj pre seba. Materiál je už rok starý, ležal nám v archíve ladom a čakal na svoju chvíľu. A keďže je častokrát lepšie raz vidieť, ako viackrát o kváskovom chlebe počuť, či o ňom len čítať, tak je tu dnes toto video. Čerstvé, ešte teplé, opäť s originálnou hudbou, ušitou nášmu videjku priamo na telo.

Video-nevideo, úplne najlepšie je si však kváskový chlieb vyskúšať vlastnoručne. Konkrétne tento chlieb na videu je podľa Farfallinho receptu, osvedčil sa mi najviac. Na jej stránkach sa dočítate hádam úplne všetko, čo k domácemu pečeniu chleba a pečiva potrebujete. A aj oveľa viac. Tak hor sa do pečenia. Dopečenia!

Ďalšie recepty na chlieb:
Zázraky z jedného hrnca – Írsky sódový chlieb
Na chlieb – domáci chlieb
Ako usporiadať vianočnú párty a nezblázniť sa z toho – ražný chlieb s melasou
Hurá, leto! – focaccia

4 komentáre/ov "Make Bread, Not War"

Pridaj komentár
 1. Adusha

  13. novembra 2013 o 23:08

  Parádne videjko, len mi na konci trochu chýbal (očami očakávaný, ale hudbou prekrytý) audio zážitok praskajúcej chrumkavej kôrky čerstvo upečeného chleba 😉

  Odpovedať
  • zuzka

   13. novembra 2013 o 23:14

   Ten zvuk musíme najprv natrénovať… 🙂

   Odpovedať
  • choze

   14. novembra 2013 o 14:13

   Ďakujeme za pochvalu. Ako Zuzka písala, bolo to nakrúcané rok dozadu a vtedy som ešte nemal externý mikrofón a mikrofón vo foťáku nedosahuje požadované parametre. Situácia sa od vtedy zmenila a zakúpil som už aj poriadny mikrofón, čiže v nových videách už budem vo väčšej miere pracovať aj s reálnymi zvukmi a ruchmi.
   Jeden môj kamarát, potom ako pozrel video, zahlásil: Aké šťastie, že nie je cítiť vôňu toho chleba, lebo by som musel okamžite bežať domov si ho upiecť a celý by som ho hneď aj zožral…

   Odpovedať
   • Adusha

    14. novembra 2013 o 16:41

    To to to, súhlasím s kamarátom 🙂 A teším sa na ďalšie videjká. Pozdravujem oboch 😉

    Odpovedať

Pridaj komentár