Manžel sa ju učí krájať a ja vymýšľam, ako rôzne by sa dala vychutnať.

Dar

Nakopilo sa nám v rodine pár osláv a sviatkov. Manžel volal, že má darček pre nás všetkých. Mama zavtipkovala, že ako ho pozná, určite to bude nejaká slanina… Zasmiala som sa, ale to som ešte netušila, ako blízko bola od pravdy. Keď som uvidela tú obrovskú škatuľu, hneď mi svitlo. Bola to zásielka priamo zo Španielska, sušená šunka.

Celá šunka, aj so špeciálnym stojanom a nožom. Hotový poklad! Najlepšie na týchto daroch je to, že sa mu teší nielen obdarovaný, ale aj darca a všetci, čo sa ocitnú v pravý čas na pravom mieste – u nás. Takže, ak neviete, čo darovať blízkym, prípadne, ak sa vám zdá, že už všetko majú, podobné jedlé dary sú skvelou voľbou.

Šunku si naozaj užívame. Manžel sa ju učí krájať a ja vymýšľam, ako rôzne by sa dala vychutnať. Napríklad so španielskou klasikou, paradajkovými chlebíkmi, ktoré sa jedia po celom Španielsku. Možností je ale veľa a minimálne do Vianoc máme čo testovať a objavovať. Tak tomuto sa hovorí dar!

Pan con tomate

 • biely chlieb
 • cesnak
 • paradajky
 • bazalka

Krajce bieleho chleba nasucho opečieme na panvici, grile alebo v hriankovači. Potom každý krajec potrieme strúčikom cesnaku a reznou stranou rozkrojenej paradajky. Podávame s kúskami dužiny paradajok a lístkami bazalky.

4 komentáre/ov "Dar"

Pridaj komentár
 1. iGurman

  16. augusta 2011 o 21:56

  Nooo, to je dar ako hrom!

  Odpovedať
 2. Tanka

  22. augusta 2011 o 09:39

  Vynikajuca je aj so sparglou alebo figami, aj na klasicku paradajkovu kombinaciu nedam dopustit 🙂

  Odpovedať
 3. Tanka

  22. augusta 2011 o 09:41

  aj=ale 🙂

  Odpovedať
 4. admin

  23. augusta 2011 o 11:19

  Jaj, áno, s čerstvými zrelými figami je to tiež paráda, len škoda, že sa tu k nim tak ľahko nedostanem.

  Odpovedať

Pridaj komentár